• Bazény a vírivky

  Bezchlórová bazénová chémia novej generácie

  Naše dezinfekčné prostriedky na báze polymérov sú úspešnou alternatívou bežne používaných chlórových preparátov. Boli vyvinuté tak, aby boli cenovo dostupné pre všetkých užívateľov bazénov a nevyžadovali ďalšiu špeciálnu starostlivosť o bazén (dávkujú sa 2x mesačne). Pôsobia širokospektrálne, nemajú vplyv na pH vody, vydržia i vo vyšších teplotách bez straty účinnosti. Tým sa stávajú vhodným prostriedkom na zabezpečenie kvality vody i vo vírivkách. Nepoškodzujú žiadne materiály ani zariadenia. Nevysušujú pokožku, nedráždia oči, nevyvolávajú alergické reakcie. Sú vhodné i pre osoby trpiace atopickým ekzémom alebo lupienkou. Naše prípravky sa nerozložia ani nevyparia, pokiaľ voda nie je zaťažená, a tým je zaručená dlhodobá kvalita a bezpečnosť vody (i počas dovolenky.

  Mikrobiológovia zistili, že pobyt vo vírivej vani môže prinášať nielen potešenie, ale i problémy. Pri častom používaní víriviek sa potrubie stáva živnou pôdou pre akumuláciu a rast potenciálnych patogénov. Mikróby nachádzajúce sa vo vode môžu spôsobiť infekcie močových ciest, kože a pľúc. Takýchto nepríjemností sa môžeme vyvarovať používaním prípravkov GUAA.

  Predstavte si krištáľovo čistú vodu bez podráždených očí, plavky, ktoré udržia svoju farbu a vlasy, ktoré sa nevysušujú. Predstavte si príjemnú vôňu čistej vody. Toto naša bazénová sada dokáže. Vlastnosti ošetrenej vody prípravkami GUAA ocení celá Vaša rodina.

  Naše tipy

  Náš tip: Ak Vás obťažuje chlórový zápach Vášho bazénu, máte problémy s pokožkou, alebo Vás pália oči počas alebo po kúpaní, určite vyskúšajte našu bezchlórovú bazénovú sadu.

 • Kúpeľne a kuchyne

  Bezchlórová dezinfekcia pre domácnosti

  Naše prostriedky sa používajú na čistenie, dezinfekciu a odstránenie zápachu zo všetkých kuchynských povrchov. V kuchyniach je treba dodržovať jednoduché pravidlá hygieny pri konzumácii a úprave čerstvých potravín. Zápachy, ktoré v kuchyni vznikajú, sú produktom bakteriálnej aktivity.

  Je Vaša kuchyňa bezpečná?

  DEZISAN sa vyrovná s problémom mikrobiálneho života jednoducho a efektívne. Odporúčame používať sprej každý deň na všetky pracovné plochy vrátane digestora, kuchynskej rúry, umývačky riadu, krájacej dosky, drezu, umývacej špongie a pod.

  Odstraňuje nepríjemný zápach (v chladničke, umývačke, z odpadkového koša). Príčinu odstránime priamym nástrekom. Má dlhodobý antimikrobiálny účinok. Zaisťuje bezpečnosť spracovávaných pokrmov.

  DEZISAN šetrne zlikviduje pleseň v okolí vane, sprchového kúta a umývadla. Odstraňuje plesne a zabraňuje ich vzniku na stenách a dlažbách. Eliminuje zápach stojatej vody a jej hnitie. Výborne sa osvedčil pri odstraňovaní pachov z odpadov, práčok a pod.

  Môže byť používaný i v prítomnosti ľudí, na rozdiel od chlórových prípravkov je úplne bez zápachu, s prídavkom príjemnej sviežej vône. Nedráždi pokožku a nepoškodzuje ošetrované materiály. Možno ho riediť vodou (koncentrovaný prostriedok DEZISAN) alebo aplikovať priamo postrekom vo forme spreja (DEZISAN spray).

  Naše tipy

  Náš tip 1: Odstránenie plesní
  Miesta napadnuté plesňou odporúčame niekoľkokrát ošetriť postrekom (DEZISAN Spray). Pleseň – postihnuté tmavé miesta sú potrebné mechanicky očistiť. Prípravok je možné pridávať do vodou riediteľných farieb ako prevenciu tvorby a množenia plesní na stenách.

  Náš tip 2: Dezinfekcia dosky na krájanie
  Výborne sa hodí na dezinfekciu umelohmotných, sklenených, nerezových aj drevených dosiek na krájanie. Pri porcovaní surového mäsa dochádza ku kontaminácii dosky baktériami. Salmonela, E. Coli a Campylobacter sú iba niektoré z baktérií, ktorým sa na doske mimoriadne darí. Štatisticky je dokázané, že vo viac ako v polovici prípadov otravy jedlom dochádza v domácnostiach.

  Náš tip 3: Dezinfekcia linky a drezu
  Odtok je ideálne prostredie pre množenie baktérií. Odborníci upozorňujú, že napríklad zelenina by sa mala umývať v oddelenej nádobe a neklásť priamo do drezu. Použitie DEZISANu škodlivé baktérie úplne eliminuje.

  Náš tip 4: Odstránenie pachu v odšťavovači, mlynčeku na mäso, kávu a i.
  DEZISAN výborne odstraňuje pachy zo všetkých kuchynských robotov a pomocníkov v domácnostiach. Po krátkom pôsobení opáchnite.

  Náš tip 5: Odstránenie pachu v umývačke na riad, chladničke a práčke

  Náš tip 6: Dezinfekcia prádla
  Pridaním DEZISANu do prania zabezpečíte hygienickú čistotu silne znečisteného prádla, a to už pri praní pri veľmi nízkych teplotách. Prádlo nemení farbu a jeho kvalita nie je vôbec narušená.

 • Fitness a sauny

  Bezchlórová dezinfekcia solárií, sáun
  a fitness zariadení

  Naše dezinfekčné prostriedky boli vyvinuté i na využitie vo fitness centrách, soláriách a saunách. Prostredie športových centier vrátane tých domácich je mnohonásobne viac zaťažené (až 100x) bakteriologickým znečistením, ako priestory, ktoré nie sú pre šport určené.

  Rada DEZISAN Fitness je vhodná na ošetrovanie všetkých povrchov, zariadení a športových nástrojov. Prípravky neobťažujú personál ani návštevníkov nepríjemným zápachom, nepoškodzujú žiadne materiály a majú dlhodobý účinok. Pri pravidelnom používaní sa výrazne znižuje výskyt baktérií, vírusov a plesní v ošetrovaných priestoroch a možnosť ich prenosu (napr. solária, sauny, masážne lôžka). V niektorých fitness centrách návštevníci zaznamenávajú prítomnosť zápachu. I tento zápach je eliminovaný pravidelným používaním nášho prípravku. Sú vhodné na dezinfekciu saunových kabín, ale i odpočivární a sociálnych zariadení so saunou priamo súvisiacich. Majú výborné antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové účinky. Možno ich riediť vodou alebo aplikovať priamo postrekom vo forme spreja.

  Počas aplikácie ani tesne po nej návštevníci sauny použitie dezinfekcie vôbec nezaznamenajú. Zariadenie sáun a solárií nie je dezinfekciou nijak ohrozené, nepoškodzuje žiadne materiály - drevo, PVC ani textil.

  Pri dlhodobom používaní chráni DEZISAN Fitness drevené zariadenia sáun pred biodegradáciou.

  Naše tipy

  Náš tip 1: Pre odstránenie pachu z potu rozprášte náš prípravok do ovzdušia.

  Náš tip 2: Dezinfekcia športovej obuvi a iných športových potrieb.
  Likvidáciu pachu z potu a hygienickú čistotu zabezpečíme priamym postrekom pred praním, prípadne ihneď po skončení športových aktivít.